Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci - Lubik

Po wakacyjnej przerwie spotykamy się na zajęciach z dyskusyjnego klubu książki dla dzieci Lubik w Filii nr 3 Dworzec prowadzonych przez oddział dla dzieci i młodzieży.
Podczas zajęć omawialiśmy ciekawą opowieść o myszce. Dlatego też wybraliśmy powieść pt. Mona Mysia autorstwa Marcina Kozioła. Książka przedstawia myszkę, która często myśli o serze. W trakcie wędrówki przez miasto widzi duży budynek z napisem SER i niezwłocznie udaje się do środka, aby znaleźć swój ulubiony przysmak. W środku znajduje jednak duże sale i tłum ludzi, a na ścianach widzi różne dzieła. Wchodząc do muzeum nie przypuszczała nawet, że właśnie zaczyna się jej wielka przygoda ze sztuką. Książka nie tylko przedstawia przygody myszki, ale również wprowadza najmłodszych w świat sztuki i kultury. Dzięki postaciom takich jak Mona Mysia, dzieci mogą poczuć ciekawość do poznawania dzieł wielkich malarzy i nauczyć się, jak sztuka może być emocjonująca i inspirująca. Na zakończenie zajęć stworzyliśmy uroczą myszkę. Tańcząca Mona Mysia z pewnością wprowadziła radość do zajęć. Wykorzystanie różnych materiałów plastycznych pozwala dzieciom na rozwijanie wyobraźni i zdolności manualnych.