"Krasnoludki są na świecie - dzisiaj były w bibliotece"

Najmłodsze dzieci z będzińskiego Przedszkola Miejskiego nr 6, które od września stworzyły wspólnie grupę wesołych Krasnali, po raz pierwszy wspólnie odwiedziły filię biblioteki usytuowaną na Ksawerze. Zdumione, ale i zachwycone ogromem książek z radością oglądały na ich kartach swoich ulubionych bohaterów. Jest wśród nich oczywiście Kicia Kocia, która od lat cieszy się ogromną popularnością. Z bogatej serii opowieści o bohaterce, którą stworzyła Anita Głowińska wybraliśmy wspólnie "Kicię Kocię w przedszkolu". Krasnoludki przekonały się, że ich ulubienica także je w przedszkolu pyszne obiadki, słucha czytanych książek i wspaniale się bawi.
Dzieci poznały bibliotekę, obejrzały wysokie regały pełne rozmaitych książek, po czym chętnie wysłuchały opowiadania Edyty Zarębskiej pt. "Kto siedzi w trawie?", które znaleźć można w książce "Bajki o zwierzętach". Książkowa przygoda Krasnoludów z naszą biblioteką właśnie się rozpoczęła.