Kreatywnie i z fantazją: „Wiersze Pana Jana”

W środę 15 maja w Filii nr 1 Ksawera odbyły się zajęcia literackie dla dzieci inspirowane twórczością Jana Brzechwy realizowane w cyklu „Fantazja”.
Autor wielu bajek i wierszy dla dzieci , Jan Brzechwa, niezmiennie od wielu lat cieszy się wśród młodych Czytelników ogromną popularnością. Teksty jego utworów są modne i popularne. Doskonale pasują do hasła tegorocznego XXI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, które brzmi „Biblioteka – miejsce na czasie". Majowe spotkanie uczestników kreatywnych zajęć literackich "Fantazja" poświęcone zostały jednemu z jego wierszy " Kłótnia zabawek" ze zbioru "Śmiechu warte". Spór lalki, hulajnogi i kolorowego balonika zakończyła ... skarbonka. Mądrze podkreśliła swoją ważną funkcję i korzyści płynące z oszczędzania. Zabawny utwór okazał się być doskonałą inspiracją do działań. Dzieci uczestniczące w spotkaniu wymyśliły, zaprojektowały i wykonały piękne i oryginalne zabawki. Wśród nich znalazły się kolorowe, papierowe laleczki, balonowe zwierzaki i niezwykłe statki powietrzne. Zobaczcie sami I oceńcie, jak się Wam podobają.