Nasza czteronożna przyjaciółka Figa na tropie bibliotekarki!

„Ta duma, która karze psom wytrwać w zaprzęgu aż do ostatniego tchnienia i która sprawia, że bez skargi padają w trakcie podróży.
Ta duma, która łamie im serca, gdy zostają rozdzielone z zaprzęgiem”
- Jack London „Zew krwi”

Dzisiejsze spotkanie Warsztaty Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu "Bądź z Nami" z grupą poszukiwawczo- ratowniczą K9 w naszej Fili 9 - Podłosie rozpoczęło kolejny cykl zajęć – tym razem opowiadamy o psich zawodach. Po za psem ratowniczym jakim jest Figa mamy psy gospodarcze, terapeutyczne, zaprzęgowe, policyjne, asystujące i wiele innych. Nasza PISIAciółka Figa dziś miała za zadanie znaleźć naszą bibliotekarkę. Oczywiście poszło jej śpiewająco a za dobrze wykonaną pracę czekał na nią przysmak.
Zajęcia z K9 to doskonały sposób by uczestnicy warsztatów mogli w kontrolowanych warunkach zobaczyć jak reaguje Figa gdy znajdzie już tego kogo szuka. Jak zawsze na naszych zajęciach było dużo pytań do Pana Arka i jeszcze więcej czułości dla psa.