Zlot Moderatorów Dyskusyjnych Klubów Książki

Będzińscy bibliotekarzy wzięli udział w corocznym Zlocie Moderatorów DKK, którego organizatorem jest Bibliotekę Śląską
Zlot Moderatorów DKK odbył się w dniach od 30 do 31 maja br. w Wiśle.
Równolegle do zlotu odbywał się tam Festiwal Słowa im. Jerzego Pilcha Granatowe Góry.

Nasi bibliotekarze odwiedzili Miejską Bibliotekę Publiczną im. J. Śniegonia w Wiśle oraz wzięli udział w spotkaniach z autorami. Między innymi: Grażyną Plebanek, Łukaszem Orbitowskim, Dionisiosem Sturisem, Witoldem Szabłowskim, Aleksandrą Wojtaszek, Bogusiem Janiszewskim, Zośką Papużanką, Anną Cieplak. Wartością dodaną festiwalu były spotkania ze znanymi osobistościami, takimi jak: Łona, David French, Aga Zano.
Rozmowy dotyczyły wielu różnych ciekawych tematów, tj. ratowania polskiej szkoły, dożywocia, dbania o ciało, wyzwań tłumaczy, kobiecego pisania, czy inspiracji w tworzeniu rapu.
Bibliootekarze pozwolili sobie także na muzyczne doznania biorąc udział w koncercie Łona X Konieczny X Krupa - muzycznego trio, którego kooperacja została nagrodzona Fryderykiem w kategoriach Album Roku Hip Hop oraz Zespół/Projekt Artystyczny Roku. Był to bardzo dobrze wykorzystany czas na wymianę myśli oraz swoich zawodowych doświadczeń z nutką przyjemności i odpoczynku.