Olimpijskie medale w bibliotece

W poniedziałek 13 maja oddział dla dzieci i młodzieży odwiedzila grupa podopiecznych SOSW Będzin, by porozmawiać o literaturze i sporcie.
Jak wiemy, Sejm RP ustanowił bieżący rok, Rokiem Polskich Olimpijczyków.

Są wśród nich m.in. Justyna Kowalczyk oraz Robert Korzeniowski zdobywcy olimpijskich medali. Justyna Kowalczyk zdobyła łącznie 5 medali na Igrzyskach Olimpijskich. 2 medale złote,1 medal srebrny oraz 2 medale brązowe. Robert Korzeniowski zdobył 4 medale na igrzyskach i wszystkie złote. Łączna liczba złotych medali zdobyta przez polskich olimpijczyków to 79, srebrnych 96, a brązowych 146. Medal olimpijski musi mieć co najmniej 60 mm średnicy i 3 mm grubości. Medale zawieszone są na szarfie.
Uczestnicy spotkania po wysłuchaniu humorystycznych wierszy o różnych dyscyplinach olimpijskich stworzyli kolorowe i efektowne medale. Każdy autor medalu wychodził pełen dumy z biblioteki wraz ze swoim dziełem oczywiście.